Ana Sayfa - Süreçler - Επεμβάσεις Στήθους - Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme | Meme implantları Kibris

Meme implantları hakkında bilmeniz gereken her şey: 

Meme büyütme, Kıbrıs'ta gerçekleştirilen plastik cerrahi prosedürlerinden en yaygın olanıdır. Kadınların meme büyütme operasyonuna katlanmalarının en önemli nedenleri, yetersiz hacimlerde olan ufak göğüslerdir. Küçük memeli kadınlar, kendi dişilikleri ile ilgili şüpheye düşebilirler, bu da güven ve kendine saygı eksikliğine öncülük edebilir. Ameliyattan sonra kadının hem çevresel hem de partneri ile olan ilişkisinde davranışlarının nasıl değiştiğini görmek şaşırtıcıdır. 

Meme İmplantları Nedir?

Büyütme sözde silikon olarak bilinen meme implantları ile başarılmaktadır. Bu implantlar ufak bir yastığa benzerler ve silikondan yapılmaktadırlar. Kıbrıs’ta tipine göre, dış yüzeyine ve implantın boyuna göre farklı seçenekler bulunmaktadır. 

breast augmentation cyprus.jpg

Temel iki şekil anatomik yada gözyaşı damlası implantları (göz yaşına benzemektedirler çünkü ana hacmi aşağı kısmındadır) ve yuvarlak implantlar. Doğru şekli seçmek her bir kadının göğüs yapısına ve beklentisine göre temellendirilmektedir. Plastik cerrahın ölçüm yapması gerekir ve size en uygun ölçüyü söyleyecektir. 

Meme implanları güçlü baskılara karşı oldukça dirençlidir, meme kanserinin sorumlusu olmadığı kanıtlanmıştır ve mamografi sonuçlarına da etki etmemektedir. 
Kesiler nerededir?

En yaygın iki kesi:

Alt meme (meme altındaki kıvrım). 

Bu teknik, cerrahi alanda çok iyi görüş sağlarken, bu da daha az komplikasyon anlamına gelmektedir, aynı zamanda kesiler sütyen tarafından kapatıldığı için görünür olmamaktadır. 

breast enlargment cyprus.pngbreast enlargment cyprus 1.png

Periareolar, areola (meme ucu altındaki koyu renkteki deri) sınırı boyunca bir sınır çizgi kesisidir ve göğüs dersinin normal solgun derisidir. Bu teknik için areola çapının en az 4 santimetre olması gerekmektedir. 

İmplantlar nereye yerleştirilir?

Yerleştirme, bez ve kas altı arasında olabildiği gibi kas altı ile göğüs kafesi arasında da olabilmektedir. Kısaca, kasın altında veya üstündedir. Yerleştirme, göğüsün büyüklüğüne ve derinin kalınlığına bağlıdır ve buna sadece plastik cerrahın detaylı muayenesinden sonra karar verilebilir. 

breast surgery at cyprus.jpg
Kasın üstüne yerleştirilmesinin avantajları: ameliyat sonrasında daha az acı ve daha hızlı iyileşme ancak burada yüksek oranda kapsül kontraktürü riski vardır (aşağıdaki açıklamaya bakın). Bunun aksine, kapsül kontraktürü riski implant kas altına yerleştirildiğinde düşer ancak kasların egzersiz sırasında esnemesi implantın doğal olmayan bir görünüm içine dönüşmesine sebep olabilir. 

Herhangi bir komplikasyon var mı?

Genellikle meme büyütme, kozmetik cerrahide en güvenli işlem olarak düşünülür. Nadir komplikasyonlar, kan toplanması veya bölge içine kanama, enfeksiyon ve silikon implantın yerinden çıkmasıdır.  Bu komplikasyonları düzeltmek için ikinci bir operasyona gerek duyulabilir. 

En korkulan komplikasyon kaspsüler daralmadır (vücudun implanta karşı reaksiyon göstermesi, silikon etrafında fibröz doku geliştirmesi). Acıya ve memenin deforme olmasına sebep olabilir ve tüm meme plastik ameliyatlarının %5 ila 10’unda görülebilmektedir. Aynı şekilde implantı değiştirmek ve bu komplikasyonları düzeltmek için ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulabilir. 

Plastik cerrahınızı seçerken, size birkaç gün değil ancak ameliyattan sonra Kıbrıs’ta veya yurt dışındayken de yıllarca takip ettiğinden emin olun. Böylece düzeltmeleri yapabilir ve komplikasyonları tedavi edebilir.  

Silikon implantları ne zaman değiştirmem gerekir? 

Yeni meme implantlarının bir ömür boyunca dayanabilme ihtimalleri vardır. Sadece onlarla ilgili bir problem yaşarsanız değiştirilmeye ihtiyaç duyarlar. Yine de yaşlanmaya, hamileliğe ve meme beslemesine bağlı olarak meme dokusu elastikiyetini kaybeder ve sarkarken implantlar original yerinde kalırlar. Bundan dolayı memeyi yükseltmek için yıllar sonra ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir. Genellikle bir kadın ne kadar uzun süre meme implantına sahip olursa, ikinci bir ameliyata o kadar çok ihtiyaç duyar. 

Ne kadar tutar?

Toplam rakam hastane masraflarını, doktor masraflarını ve implant masraflarını içermektedir. Ücret 3900 – 4200 Euro arasında değişmektedir. 

breast implants cyprus.jpg
Created by fosetico. Powered by CloudCMS®.