Bir göz kapağı kaldırma, ya da blefaroplasti, göz kapaklarındaki deriyi ve yağı almak için yapılan cerrahi bir işlemdir. “Göz kapağı kaldırma” terimi yanlış bir kanıdır çünkü ameliyat süresince göz kapağı kaldırılmamaktadır. 

Yaşlanma, yer çekimi, derideki elastik dokunun kaybı ve göz kapağı bağ dokularının zayıflaması, sıklıkla bir gevşek ve gereğinden fazla göz kapağı dokusuna katkı sağlamaktadır. Bu fazla dokular, göz kapağı ön kenarından aşağıya doğru sarkar. Dokuların zayıflaması aynı zamanda orta üst göz kapağında şişlik olarak bazı göz yağlarının çıkıntılı olarak gözükmesine sebebiyet verebilir. 

blepharoplasty.png

Bu değişiklikler bir ağır görünümlü göz kapakları, yaşlı görünüm, şişlikler ve bazı durumlarda görüşü engelleyecek bir şekilde sonuçlar doğurabilir. 

Üst göz kapağı blefaroplastisi lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Fazla derinin iki kıskaç ile kısılmasıyla dikey cilt kesisi miktarı belirlenir. Kesi hatları üst göz kapağının doğal kırışıklık hatlarında yapılır ve böylece sonuç olarak yara izleri saklanır. Yara, ince dikişler ile kapatılır, böylece yara izleri daha az fark edilebilir olur ve sorunları saklar. 

Genellikle hastalar blefaroplasti sonrasında kısa bir iyileşme sürecinde olurlar. Bununla birlikte morluklar ve şişlikler ameliyatın olduğu günün ardından daha kötüdür, ardından onlar çabukça kaybolmaya başlarlar. İlk 48 saat boyunca soğuk kompres gözler ve yüz etrafındaki morlukları ve şişlikleri üstün bir şekilde azaltabilmektedir. Yürüyüş gibi ışık altı aktiviteleri iyileşme hızını arttırmada yardımcı olacaktır. Dikişler deri üzerinde yaklaşık bir hafta kadar kalacaktır. Çoğu insanlar blefaroplastiyi takip eden 7 ile 10 gün arasında normal aktivitelerine geri dönebilmektedirler. Göz kapağı ameliyatından 2 hafta sonra ise morluk ve şişlik problemlerinin büyük bir bölümü çözülmüş olacaktır. 

Başarılı bir göz kapağı ameliyatı gözlerinizin daha genç ve gelişmiş benlik saygısı ve dış görüşünüzdeki kendinize olan güveninizi sağlayarak uyanık görünmesini sağlar. 

Fiyat: 

Lokal anestezi altında üst göz kapağı blefaroplasti tutarı 1300 Euro’dur. 

upper Blepharoplasty.jpg
Created by fosetico. Powered by CloudCMS®.