Ana Sayfa - Profil

Profil

plastik cerrah | plastik cerrahi

Dr Ioannis Georgiou, Limasol Kıbrıslı, kurul onaylı bir plastik cerrahtır. Almanya’da Marbur Üniversitesi’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Çalışmaları sırasında, üstün akademik başarılarından dolayı DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) tarafından burs almaya hak kazanmıştır. Ardından Almanya ve Kıbrıs’ta iki yıl süreyle Genel Cerrahi alanında eğitim almıştır. 

2003 yılında Tel Aviv – İsrail’de bulunan Chaim Sheba Tıp Merkezi (Tel - Hashomer) Estetik ve Rekonstrüktif Plastik Cerrahi Departmanında Plastik Cerrahi alanındaki çalışmalarına başlamıştır. Ülkenin en önde gelen departmanlarından biri olan bu birim, Ulusal Yanık Sevk Ünitesi, Yara İyileşme Merkezi, Meme Rekonstrüksiyonu Birimi ve Cilt Kanseri Birimini de içermektedir. Bu sayede Kozmetik Cerrahinin temeli olan Rekonstrüksiyon cerrahisinde büyük bir deneyim kazanmıştır. Aynı zamanda ülkenin önde gelen kozmetik cerrahları ile birlikte çalışarak estetik cerrahisinde büyük bir deneyim elde edebilmiştir. 

Dr Georgiou, toplantılara ve kurslara katılarak, dergileri okuyarak ve dünya çevresinde önde gelen üniversiteleri ziyaret ederek son cerrahi teknikler konusunda kendisini sürekli güncellemektedir. Bu sayede plastik cerrahide, özellikle yüz çevresi kozmetik cerrahisinde, en güvenilir, gelişmiş ve yenilikçi teknikleri sunabilmektedir. 

Doğru eğitime olan bağlılığının bir parçası olarak, plastik cerrahisinde doğru imkanlar ve limitler adına Kıbrıs'ın her tarafında düzenli seminerler ve kongreler sunmaktadır. Aynı zamanda uluslararası tıp camiasınca tanınan medikal dergilerde de makaleleri yayınlanmaktadır. 

Dr Georgiou 2009 yılından bu yana Kıbrıs’ta plastik cerrah olarak çalışmaktadır ve Limasol ve Lefkoşa’da hastalarını muayene etmektedir. Kıbrıs Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin şu anki sekreteridir. Aynı zamanda Lefkoşa Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Limassol’daki CDA Koleji’nde öğretim görevlisidir. 
Created by fosetico. Powered by CloudCMS®.