Ana Sayfa - Süreçler - yüz - Χειρουργικές Επεμβάσεις - Ρινοπλαστική | Πλαστκή μύτης - Süreç

Süreç

Klinik Muayene:

İlk klinik muayene süresince Dr. Georgiou burnunuzu hem içeriden hem de dışarıdan inceleyecektir. Bazı fotoğraflar çekilecektir ve bunlara göre sizler aklınızda ne olduğunu ve burnunuzu nasıl hayal ettiğinizi daha iyi açıklayabileceksiniz. 

Bir simülasyon kullanılacaktır, böylece ameliyat sonrasında burnunuzun nasıl görüneceğine dair bir fikriniz oluşacaktır. Bilgisayar doku esnekliğini ve her bir organizmanın iyileşme yeteneğini dikkate alamadığından çıkan sonucu garanti edemeyiz. 
Daha sonra, ameliyatın nasıl işleyeceğini ve hangi düzeltmelerin yapılabileceğini, kullanılacak teknikleri ve oluşabilecek muhtemel komplikasyonları size doğrudan açıklayacaktır.

Son karar size önerilen ikinci bir toplantıda verilecektir. Dr. Georgiou sizin fotoğraflarınız üzerinde titizlikle çalışacak, ölçümleri alacak ve bu toplantılarda açıklayacağı doğru planı ustalıkla hazırlayacaktır. Böylece tüm sorularınızın cevaplanmasıyla, burun işinin nasıl uygulanacağına yönelik tam fotoğraf aklınızda yer edinecektir. 

Ameliyat Günü:

Rinoplasti’nin sabahı belirlenen zamanda hastanede olmak zorundasınız. Ameliyat yaklaşık olarak 2-3 saat kadar sürer. Rinoplasti ameliyatlarında her zaman genel anestezi uygulanır. Bunun anlamı, siz uyuyor olacaksınız, neler olduğunu anlamayacaksınız ve hiç acı hissetmeyeceksiniz. 

Ameliyat bittiğinde plastik cerrah, burnunuza bir sonraki gün çıkarılacak olan bazı özel gazlı bezler yerleştirebilir.  Bazı durumlarda kemik kırıkları uygulanmak zorunda kalınabilir, bir atel burun içine yerleştirilir. Uygulanan tekniğe bağlı olarak, bir kaç saat otelde kalabilir veya geceyi burada geçirebilirsiniz. Ameliyat sonrası ağrılar, ağrı kesicilerin kombinasyonu ile etkili bir şekilde kontrol altına alınmaktadır ve bu konuda endişelenmenize hiç gerek yoktur. Ameliyat sonrası bulantı ve kusma göreceli olarak yaygın problemlerdendir, ancak doğru ilaçları kullanarak bunlarla başa çıkabiliriz. 

Ameliyat Sonrası:

Bir burun işinden sonra gözlerin etrafında şişme ve morluklar beklenmektedir. Elbette diğer problemler diğerlerine göre daha yaygındır. Morlukları engellemek için gelişiminden itibaren buz kullanılabilir. İlk 3-4 günde şişme ve morlukların arttığını fark edebilirsiniz. Bir süre sonra bunlar yavaş yavaş solmaya başlayacaklardır. Bir hafta için yoğun faaliyetlerden, egzersizlerden, ağır yük kaldırmaktan ve alkollü içeceklerden uzak durmanızda fayda vardır. 

Atel, ameliyattan 7 gün sonra alınır. Açık rinoplastin uygulandığı durumlarda, bu noktada plastik cerrah kollumeladan bazı dikişleri almak durumdadır. Bir çok insan ameliyat sonrasındaki on günde makyaj yaparak veya on beş günde makyaj yapmadan,  herhangi bir yara izi olmadan işlerine geri dönmektedir. 

Sonuçlar:

Bir rinoplastan sonra şişlikler (ödemler) uzun bir süre dursa bile ve burnun son şeklini alması için uzun bir süreye (muhtemelen bir yıl kadar) ihtiyaç duyulsa da bu durum burunun bu süre içinde takdim edilemeyeceği anlamına gelmemektedir. Bunun aksine, ameliyattan 10 ile 15 gün sonrasında burun genellikle normal şekline sahip olur. Buna rağmen, burnunuzda sevmediğiniz bir şeyler olursa da son görüşünüzü ifade etmek için en azından bir sene kadar beklemelisiniz. Ancak, gerçekçi hedefleri olan hastalar genellikle burunlarının yeni şekillerinden memnun kalırlar. 

rhino post op.jpg

Şunu aklınızdan çıkarmayın ki, dünya genelinde ve en iyi plastik cerrahların bakımı altında yapılan burun işlerinin %10-20’si sonradan bazı düzeltmelere ihtiyaç duymaktadır. Bu durum, operasyon sırasında her kişinin farklı doku desteği veya iyileşme süreci gibi kontrol altında olmayan pek çok farklı faktörlerin olgularından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı, doktorun burnun şeklini en ufak bir sapma olmadan kontrol etmesi imkansızdır. Ancak, bazı düzeltme işlerinin yapılmasının gerekliliği, hastanın tekrar bir ameliyata ihtiyacı olduğu anlamına gelmemektedir. Çoğu zaman düzeltme işlemi ufak işlemler ile yapılmaktadır. 

Ücret:

Rinoplast söz konusu olduğu zaman, final rakam düzeltme istenen alanın uzunluğu, cerrahi müdahalenin karmaşıklığı ve septoplastinin gerekip gerekmediği ile belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı ücret 3000 ile 3900 Euro arasında değişmektedir. 

Nose plastic surgery.jpg
Created by fosetico. Powered by CloudCMS®.