Ana Sayfa - Süreçler - Επεμβάσεις Στήθους - Γυναικομαστία - Göğüs Liposakşını

Göğüs Liposakşını

Liposakşın tekniği:

Biz sözde şişen-liposakşın ismini kullanırız. Bu teknik, yüksek miktarda tuzlu solüsyonun, lidokain (lokal anestezi) ve epinefrin (kılcal damarları daraltan ilaç) ile deri altı yağına enjekte edilmesini içermektedir. Aşılama sırasında yaşanabilecek acıları azaltmak için çok ince iğneler kullanılmaktadır. 30 - 60 dakika uygulamadan sonra, sıvı genel anestezi veya IV yatıştırmaya gerek duymayı eleyecek şekilde tamamen bir lokal anestezi sağlar.   

gynecomastia cyprus..png

Jinekomasti cerrahisi:

Tüm plastik ameliyat işlemi 2-3 saat kadar sürecektir. Sıvının aşılanması ve bölgelerin tamamen uyuşması sağlandıktan sonra, ince içi boş boru veya kanül plastik cerrah tarafından, fazla yağı yerinden çıkarmak için bir ileri bir geri hareket kontrollü kullanarak, ince bir kesi aracılığı ile içeriye yerleştirilir. Bu yerinden çıkarılan yağ, vücuttan bir cerrahi vakum veya kanüle bağlanmış şırınga ile emilerek dışarı alınır. Bu yağ alındığı gibi, geride kalan yağ tabakası estetik açıdan hoşa gidecek hatlar şeklinde şekillendirilir. 

Liposakşın esnasında uyanık olacağınızı ve herhangi bir acı duymayacağınızı dikkate alınız. Plastik ameliyatın sonunda, ayağa kalkmanız istenecek, böylece plastik ameliyatın sonucunu birlikte kontrol edebileceksiniz. Eğer simetrik sonuca ulaşmak için daha ileri iyileştirmeler gerekirse yapılabilecektir. 

İşlem bir kez tamamlandığında sıkıştırma giysisi veya elastik bandajlar tedavi edilmiş bölgeyi kapatacaktır ve odanıza transfer edileceksiniz. Genellikle 1 - 2 saat sonrasında evinize dönebileceksiniz. Ufak bir kesi açık olarak kalacağından, fazla kan veya sıvı boşalabilir. Bu durum 24 saatten 48 saate kadar sürebilir. 

liposuction cyprus.jpg

İyileşme:

İlk birkaç günlerde biraz acı duyabilirsiniz ancak bu acı kesiciler ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Hareketlerinizde bir kısıtlama olmaz, ancak aksine düzenli yürüyüşlere çıkmanız tavsiye edilecektir. Birkaç gün için bazı morluklar olabilir.  İyileşme çok hızlıdır ve bazı basit durumlarda birkaç gün içinde günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. 

Sonuçlar:

Vücut hattınızdaki farklılık liposakşının hemen ardından görülebilir. Ancak, gelişim, şişlikler eridiğinde, yaklaşık 4 - 6 hafta sonra daha görülür olacaktır. Yaklaşık 3 - 6 ay sonrasında şişlikler tamamen eriyecektir ve nihai sonucu görebileceksiniz. Yara izleri çok ufaktır ve neredeyse zar zor görülebilmektedir. 

Liposakşın ile jinekomasti tedavisi için Kıbrıs’ta fiyatlar 2100 Euro’dur. 

gynecomastia_treatment_cyprus limassol.jpg
Created by fosetico. Powered by CloudCMS®.